This job is no longer available.

You can view related vacancies or set-up an email alert notification when similar jobs are added to the website using the buttons below.

Antal International - biroul din Iasi (www.antal.com), companie specializata in recrutare si selectie de personal, recruteaza pentru clientul sau, o companie multinationala de renume ce produce si distribuie ingrediente de cea mai inalta calitate pentru industria de panificatie, patiserie si cofetarie:

Reprezentant Vanzari – 2 posturi

Zona arondata: Bucuresti, Ilfov

Responsabilitati principale:

  • Promovarea si vanzarea produselor din portofoliu;
  • Gestionarea si extinderea portofoliului de clienti;
  • Vizitarea cel putin o data pe luna a clientilor din baza de date;
  • Realizarea planului de vanzari lunar / anual prin vanzarea de produse in zona alocata;
  • Incasarea debitelor scadente/restante de la clienti;
  • Recuperarea in termen a soldurilor din piata;
  • Completarea zilnica a informatiilor in soft-ul CRM (Customer relationship management);
  • Intocmirea rapoartelor de vanzari (solduri clienti, stoc de marfa, situatia incasarilor, situatia vanzarilor)
  • Intocmirea rapoartelor lunare de activitate.

Cerinte:

  • Studii medii absolvite (studiile superioare reprezinta avantaj);
  • Experienta de minim 3 ani in vanzari, din care cel putin 6 luni in domeniul ingredientelor de panificatie, patiserie, cofetarie;
  • Cunostinte de operare PC si de utilizare a pachetului Office (Word, Excel);
  • Cazier judiciar: fara antecedente penale;
  • Permis de conducere categoria B;
  • Disponibilitate pentru deplasari frecvente la clienti (aprox. 80%- 90% din timpul lucrat)
  • Abilitati de comunicare si negociere;
  • Domiciliul stabil in Bucuresti, Ilfov sau localitati limitrofe.

Oferta:

  • salariu fix + comision din vanzari + tichete de masa + prime + indemnizatie deplasare;
  • masina de serviciu,  telefon mobil si laptop;
  • training-uri de pregatire;
  • oportunitatea de a lucra in cadrul unei companii multinationale, recunoscuta de partenerii sai ca o adevarata sursa de inspiratie si inovatie.