This job is no longer available.

You can view related vacancies or set-up an email alert notification when similar jobs are added to the website using the buttons below.

Java Technical Leader

Job Description

Calificări obligatorii:
  • Experienţă minim 5 ani în conducerea din punct de vedere tehnic a proiectelor de dezvoltare de aplicații informatice complexe
  • Cultură IT solidă
  • Minim 5 ani experiență în dezvoltare Java EE
  • Cunoștințe solide framework ORM (Hibernate și/sau NHibernate), Web Services (SOAP, REST), framework web (Spring MVC sau JSF ), EJB sau Spring
  • Cunoștințe solide cu privire la lucrul cu baze de date (ORACLE, SQL Server, MySql)
  • Cunoștinte de Javascript (JQuery, Angular JS)
  • Experiență în coordonarea de echipe Agile/Scrum
  • Înțelegere aprofundată Agile SDLC, Integrare continuă, Testarea automată
  • Cunoaşterea avansată a limbii Engleze.
Calificări opţionale luate în calcul la aprecierea candidaţilor:
  • Studii tehnice de specialitate (recomandabil)
  • Certificări în diverse limbaje de programare Java.
  • Arhitecturi software (certificări).
Descrierea postului:
  • Coordonarea tehnică a activităţilor de dezvoltare, inclusiv asignarea de sarcini de dezvoltare software, precum şi monitorizarea și urmărirea execuției acestora de către dezvoltatorii software din subordine
  • Coordonează procesul de definire a cerinţelor clientului în vederea dezvoltării produsului și elaborează specificațiile tehnice
  • Identificarea soluţiilor tehnice
  • Asistarea tehnică şi coordonarea echipelor de dezvoltare pentru implementarea soluţiilor tehnice identificate, în cadrul proiectelor în care este nominalizat Technical Leader
  • Conduce procesul de inginerie a specificațiilor, cel de analiză și proiectare, pregătește instalarea și configurarea aplicației la client
  • Are în subordine directă o echipă de dezvoltare
  • Colaborează cu departamentele de calitate şi comercial.
Candidatul ideal este:
  • Serios şi responsabil
  • Ordonat, riguros
  • Punctual
  • Capabil să conducă un colectiv
  • Pozitiv
  • Perfecţionist
  • Ambiţios.

Get Jobs Like This By EmailEmail This Job To A Friend

Contact

Irina Vasile
Tel & Fax: + 40 21 411 6114

Tel: + 4 031 437 09 75