This job is no longer available.

You can view related vacancies or set-up an email alert notification when similar jobs are added to the website using the buttons below.

KA Manager OOH/HORECA_BUCURESTI

Antal International , agentie de recrutare si selectie de personalin numele Clientului nostru , unul dintre liderii pietei romanesti ai productiei de ingrediente pentru brutarie, patiserie si cofetarie, recruteaza :

KA Manager OOH/HORECA -BUCURESTI

CLIENTUL nostru este un grup olandez prezent la nivel international cu sedii in 25 de tari .Cu peste 100 de ani de experienta, compania este recunoscuta pentru calitatea sporita a produselor sale, precum si pentru gama larga de ingrediente, care cumuleaza sute de nume, pentru o varietate de cerinte din industria brutariei, patiseriei si cofetariei.

Viziune

De peste 100 de ani, Clientul si-a construit reputatia unei companii de incredere, un furnizor de produse de calitate superioara si din ce in ce mai mult ca un furnizor de produse si concepte care reflecta tendintele importante de consum.
Cunoasterea aprofundata a pietelor din toata lumea constituie o importanta sursa de inspiratie si informatii pentru dezvoltarea de produse si concepte de succes pentru clienti. Datorita acestei experiente internationale, cream noi posibilitati pentru clienti, inspirandu-i sa produca si sa vanda produse cat mai atractive pentru consumatori.

Misiune

Compania ofera producatorilor de paine, patiseriilor si cofetariilor, valoare adaugata, asigurand produse orientate catre client si solutii adaptate la procesul de productie si la cerintele pietei.
Este o companie de incredere, inovativa si sursa de inspiratie pentru toti cei implicati: clienti, furnizori si angajati, conformandu-se legislatiei si reglementarilor din tarile in care opereaza si respectand standarde si valorile locale.

Candidatul ideal :

•Studii superioare de marketing sau tehnice
•Experienta de cel putin 2 ani in industria alimentara/ FMCG intr-o companie nationala/ multinationala;
•Cunostinte tehnice: Cunostinte operare PC: Pachetul Microsoft Office (Excel, Word, Power Point);
•Cerinte specifice: cunoastere limbi straine - engleza avansat;
•Carnet de conducere: categoria B

-Aptitudini/ Abilitati/ Competente:
• cunostintele in domeniul industriei alimentare;
• usurinta in comunicare, abilitati de lucru cu clientii, abilitati pentru lucrul in echipa;
• capacitatea de a redacta lucrari si rapoarte clare si corecte;
• capacitate de analiza si sinteza; capacitate organizatorica, planificare;
• obiectivitate, corectitudine, receptivitate, orientare catre nou, flexibilitate si creativitate;
• echilibru emotional, constanta in atitudini si manifestari;
• abilitatea de a lucra independent;
• preocupare pentru dezvoltarea nivelului profesional;

Responsabilitatile principale:
- Studiaza si evalueaza dimensiunea pietei OOH/HORECA in cadrul industriei in care activeaza compania si propune modalitati de abordare catre Director National Vanzari, Manager Marketing si Director General;
- Intocmeste, in linie cu cerintele politicii comerciale la nivel de companie si propune spre aprobare planul de dezvoltare în segmentul de clienti tip OOH/HORECA;
- Dezvolta si adapteaza permanent portofoliul de produse destinat clientilor de tip OOH/HORECA , din gama de produse Zeeelandia existente la nivel de grup.
- Dezvolta portofoliul de clienti tip OOH/HORECA si imbunateste relatiile cu acestia.
- Urmareste valoarea si vechimea creantelor si a marjei vânzărilor către clienții HoReCa;
- Inițiaza solutii pentru promovare; logistice; de organizare și comerciale,
- Organizeaza prezentări de produse pentru clienții OOH/HORECA