This job is no longer available.

You can view related vacancies or set-up an email alert notification when similar jobs are added to the website using the buttons below.

Integrated Account Manager

Clientul nostru este o companie ce ofera solutii IT complete in diferite sectoare de activitate precum si servicii si solutii in indistria telecom. In acest moment suntem in cautarea unor colegi noi pentru echipele din Cluj, Arad, Timisoara si Sibiu.

Alăturați-vă echipei în poziția:

INTEGRATED ACCOUNT MANAGER

Scopul postului: Gestionarea relatiilor cu clientii persoane juridice si prospectarea pietei si abordarea clientilor pentru a le vinde la standarde profesionale produsele si serviciile companiei si solutiile Telekom.

Candidatul ideal:

  • Reprezinta un plus studiile pe profil telecomunicatii / informatică economică
  • Experiența anterioară pe o poziție similară reprezintă avantaj
  • Personalitate deschisă, comunicativă
  • Cunoștințe de operare PC
  • Orientare către client
  • Spirit de echipa
  • Dorința de cunoaștere și dezvoltare profesională, proactivitate

Responsabilitati principale:

  • Promoveaza numele, imaginea si serviciile Companiei in relatiile cu clientii;
  • Prospecteaza permanent piata in vederea identificarii clientilor potentiali (persoane juridice);
  • Abordarea clientilor noi, in segmentul alocat;
  • Anticipeaza si identifica impedimente legate de noii clienti pentru a maximiza penetrarea noii piete de business;
  • Construieste relatii de parteneriat cu clientii cu scopul vanzarii produselor si serviciilor APS si Telekom;
  • Monitorizeaza activitatea competitiei si tendintele pietei pentru cresterea continua a cifrei de afaceri;
  • Identifica si califica clientii cu privire la posibilitatea reala de incheiere a unui contract;
  • Obtine continuu recomandari de la clientii existenti sau din alte surse, astfel incat eficienta vizitelor la clienti sa fie maxima prin asigurarea de servicii post vanzare;
  • Abordeaza telefonic, zilnic, clientii potentiali;
  • Realizeaza zilnic vizite la clientii calificati, atat in urma activitatii proprii de telemarketing, cat si a folosirii recomandarilor pentru negocierea conditiilor de vanzare;
  • Vinde solutii-servicii potrivite obiectivelor companiei, raportat la conditiile de piata prin abordare consultativa si proactiva;
  • Identifica oportunitati de business prin intelegerea nevoilor de afaceri si comunicatii ale clientilor;
  • Implementeaza strategiile de vanzari primite de la Area Sales Manager;
  • Initiaza, elaboreaza si implementeaza propriile directii de actiune in vanzari, dupa aprobarea acestora de catre managerul direct;
  • Colaboreaza profesionist cu toate celelalte departamente din companie pentru o desfasurare fluenta a activitatii de care raspunde;
  • Are initiative permanente de eficientizare a intregii activitati de vanzari, initiative pe care le discuta cu managerul sau in vederea eventualei aprobari a implementarii acestora;
  • Rezolva operativ situatiile de criza care apar, inclusiv reclamatiile de la clienti, astfel incat prejudiciile pentru companie sa fie minime iar eventualele beneficii sa fie maxime;
  • Intocmeste riguros si trimite la timp rapoartele solicitate de catre superiorii ierarhici;
  • Asigura un feed-back permanent pentru toate problemele sesizate catre managerul sau;
  • Se asigura de acuratetea informatiilor raportate.

Contact

Roxane Carabadache
+ 40 0740 563 485