Tehnician Frigotehnist / Inginer Service

Clientul nostru este lider la nivel global in  productia , instalarea si mentenanta sistemelor complexe de incalzire, ventilatie și climatizare precum și a sistemelor de control și control al cladirilor de birou, hale  industriale, centre comerciale, hoteluri.

In Romania au o prezenta veche si o echipa stabila fiind in expansiune in prezent in echipa de service in zonele Sibiu, Brasov si Cluj (1 specialist alocat fiecarei zone)

Responsabilitatile rolului:

-Asigura asistenta tehnica de specialitate la clienti conform cerintelor de contract ale beneficiarului si ale legislatiei/reglementarilor in vigoare asigurand calitatea lucrarilor specifice;

- Realizeaza si raspunde de efectuarea operatiilor de mentenanta si service (interventii preventive si corective)conform procedurilor in vigoare;

- Controleaza periodic instalaţiile aflate in locatiile beneficiarilor de mentenanta, menţionand în procesul verbal cele constatate şi efectuează curaţirea instalaţiilor repartizate;

- Completeaza rapoartele de mentenanta generala preventiva si corectiva precum si fisele pentru interventiile corective efectuate la obiectivele apartinand beneficiarului si raspunde de calitatea lucrarilor executate;

- Indeplineste orice alte sarcini, activitati si atributii specifice trasate de conducerea executiva in legatura cu activitatea pe care o desfasoara;

- Dupa terminarea lucrului asigura curatarea, protejarea, conservarea si depozitarea corespunzatoare asculelor, dispozitivelor, echipamentelor si mijloacelor de protectie a munciiaflate in dotarea postului

- Indeparteaza deseurile si rezidurile tehnologice rezultate in urma procedeelor aplicatesi lucrarilor de reparatii finalizate si asigura depozitarea acestora in conformitate cu normele de protectie a muncii si a mediului;

- Planifică şi raportează activităţile zilnice

-Efectueazã verificarea calităţii lucrărilor executate

- Poate aduce o contributie (optional) si altor lucrari de reparatii sau intretinere care au ca scop marirea activitatii in zona respectivului Client (aceasta urmand a fi o activitate aleatorie si remunerata punctual, separat)

Beneficii :

  • Instruire pe post, avand in vedere un minim de cunostinte transferabile

  • Portofoliu stabil de clienti mari

  • Mediul de lucru motivant intr-o companie de top, cu stabilitate deosebita si perspective solide

  • Salariu fix competitiv la care este atasat un  bonus trimestrial de performanta, plus un bonus posibil pentru extra-performante, masina, laptop, telefon, tichete de masa, asigurare medicala si de viata.

Contact

Adriana Stoica
Tel & Fax: + 40 21 411 6114

Tel: +40723165580

Romania