Sales representative - medical services

Job Description

Descrierea jobului

  • Identifica si contacteaza medicii in vederea promovarii serviciilor medicale ale clinicii;
  • Intocmeste ofertele pentru pacienti / clinici / cabinete;
  • Intretine relatiile cu medicii;
  • Raspunde pentru corecta executare a contractelor si a acordurilor cu  medicii, clinicile, spitalele, etc;
  • Rezolvaprompt sesizarile pacientilor, transmite feedback catre Customer Care Manager si Coordonator;
  • Participa la congrese, simpozioane si alte manifestari stiintifice;
  • Realizeaza obiectivelor calitative si cantitative in conformitate cu planul de vanzari stabilit;
  • Intocmeste rapoartele de activitate si le transmiteacestora catre coordonatorul direct.

Cerinte

- Studii superioare - studiile medicale constituie avantaj;
- Cunoasterea unei limbi de circulatie internationala;
- Cunostinte MS Office;
- Experienta anterioara minim  3 ani intr-un post similar;
- Persmis auto valabil de minim 2 ani;
- Abilitati de comunicare si negociere, bun cunoscator de tehnici de vanzare;
- Cursuri de specialiatate (vanzari) – constituie avantaj;
- Persoana organizata cu atitudine pozitiva, dinamica, motivata, cu abilitati dezvoltate de comunicare si de relationare;
- Capacitate de planificare si organizare;
- Orientare catre rezultate si atingerea obiectivelor;
- Disponibilitate pentru program prelungit si munca de teren.

Oferta beneficii

- Pachet salarial atractiv (salariu, tichete de masa) - in functie de experienta,

-Oportunitatea de a lucra intr-un mediu competitiv si profesionist;

- Instrumente de lucru: autoturism de serviciu, laptop, telefon;
- Programe de instruire.

Contact

Cosmin Cucu
+ 40 21 411 6114
Romania