This job is no longer available.

You can view related vacancies or set-up an email alert notification when similar jobs are added to the website using the buttons below.

Manager de magazin

Job Description

Numele poziţiei:

Manager magazin

Departament:

Raportează către:

General Manager

Are în subordine:

Nu este cazul.

Contract:

Full-time, perioada nedeterminată.

Pachet salarial:

Până la maximum 1500€ net/ lună + alte beneficii în funcţie de experienţa candidatului.

Responsabilităţile rolului:

  • Conducerea magazinului şi a personalului din subordine
  • Organizeaza, coordoneaza si raspunde de desfasurarea activitatilor de vanzare a produselor in magazine
  • Raspunde de realizarea planului lunar de vanzari
  • Controlează și monitorizează calitatea serviciilor oferite clienților
  • Analizeaza, monitorizeaza si controleaza costurile operationale in limitele bugetate
  • Asigura respectarea standardelor și a legislației in vigoare
  • Asigura instruirea si motivarea personalului magazinului
  • Stabileste si asigura stocurile de produse necesare pentru desfasurarea activitatii magazinului
  • Participa la inventarierile lunare si anuale ale produselor din magazin
  • Construirea şi dezvoltarea relaţiei cu clienţii prin optimizarea serviciilor
  • Consultanţă oferită clientilor
  • Identificarea cu brand-ul şi promovarea acesteia

Eligibilitatea candidaţilor

Cunoştinţe şi experienţă

Necesar

Dezirabil

  • Experienţă anterioară de minimum 5 ani pe o poziţie similară

  • Studii superioare finalizate

Abilităţi şi competenţe

  • Cunoştinţe de operare PC şi navigare pe internet

  • Abilităţi de comunicare şi relaţionare

  • Organizare şi capacitate de planificare a propriei activităţi

  • Capacitate de adaptare rapida la sarcini variate şi multi-tasking

Altele

  • Rigurozitate şi atenţie la detalii

  • Orientare către client, empatie şi transmiterea unei energii pozitive către client

  • Spirit de echipă, lucrul cu oamenii

  • Gândire pe termen lung şi dorinţa de a se dezvolta alături de companie

Contact

Ariana Dragoiu
+ 40 21 411 6114
Romania