This job is no longer available.

You can view related vacancies or set-up an email alert notification when similar jobs are added to the website using the buttons below.

Director Achizitii

Pozitia este pentru a inlocui Directorul de Achizitii care a evoluat in cadrul companiei.

Este o pozitie de maxima importanta strategica cu raportare catre bordul de actionariat.

ACTIVITATI PRINCIPALE SI RESPONSABILITATI

  • Identificarea, evaluarea si selectarea potentialilor furnizori
  • Negocierea contractelor de furnizare
  • Gestionarea eficienta a stocurilor
  • Expedierea si urmarirea comenzilor de aprovizionare pana la receptia finala
  • Identifica noi furnizori de produse in scopul largirii portofoliului comercial
  • Prospecteaza in permanenta piata de profil
  • Mentine si dezvolta relatia cu furnizorii traditionali ai companiei
  • Mentine si dezvolta relatii optime cu toti furnizorii si potentialii furniori, pentru rezolvarea in timp util si in bune conditii a problemelor uzuale si a situatiilor critice
  • Evalueaza si selecteaza potentiali furnizori
  • Evalueaza periodic furnizorii in baza criteriilor specifice stabilite la nivel de companie (ex. Conditii de livrare, preturi etc.)
  • Identifica nevoile de aprovizionare si planifica comenzile, pe baza prognozelor, studierea istoricului de vanzari, urmarirea comenzilor curente, propuneri de aprovizionare
  • Negociaza conditiile initierii si derularii de noi contracte
  • Propune procedura de achizitie /aprovizionare si modificarile acesteia atunci cand se impugn
  • Evalueaza si analizeaza factorii de influenta a achizitiilor actuale si propune masuri de actiune astfel incat activitatea companiei sa nu fie afectata
  • Previne sincopele in aprovizionarea cu produse, gasind produse similare
  • Urmareste in permanenta evolutia preturilor pe piata interna si externa

EXPERIENTA SI CUNOSTINTE NECESARE

- Cunostinte foarte bune  de utilizare PC (MS Office);
- Studii superioare finalizate;
- Limba engleza scris si vorbit – nivel avans;
- Experienta anterioara intr-un post similar de 3 – 5 ani;
- Constituie un plus experianta in domeniul achizitiilor intr-o companie cu profil medical

ABILITATI:

- Abilitati deosebite de comunicare si negociere;
- Capacitatea de a coordona un numar mare de informatii;
- Gandire analitica, orientare spre rezultate;
- Capacitatea de a lua decizii rapide;
- Perseverenta si organizare.

Oferta beneficii:
- Pachet salarial atractiv (salariu, tichete de masa);
- Oportunitatea de a lucra intr-un mediu competitiv si profesionist;
- Programe de instruire.

Contact

Irina Vasile
Tel & Fax: + 40 21 411 6114

Tel: +40723165580