Financial & Accounting Manager with Hungarian

Our client based in Cluj-Napoca, is an important and dynamic player in the Central and Eastern Europe auto parts and accessories market. With 30 years of experience in the business, we have a strong position in Romania and we are market leaders in Hungary.With a team of 4000 employees, the company offers high standard quality services to their partners and clients in over 170 stores in Hungary, Romania and Slovakia.

We are expanding Romanian team by hiring:

Financial & Accounting Manager

Candidatul ideal:

  • Studii superioare de specialitate
  • Experienţă de minimum 5 ani în domeniul financiar-contabil  din care minim 2 in coordonarea unei echipe
  • Cunoştinţe solide ale legislaţiei financiar - contabile din România
  • Cunoștinţe de operare în programele contabile si de operare PC (MS Office)
  • Abilităţi excelente de comunicare, planificare, organizare, coordonare, motivare, evaluare

Responsabilitățile rolului:

  • Organizarea şi coordonarea activităţilor departamentului financiar - contabil
  •  Întocmirea şi depunerea corectă şi la timp a declaraţiilor obligatorii
  • Întocmirea la timp şi în conformitate cu dispoziţiile legale a balanţelor de verificare, bilanţurilor semestriale şi anuale
  • Organizarea sarcinilor ITM (salarii, pontaje)
  • Asigurarea de informaţii la zi pentru managementul companiei privind indicatorii economico – financiari
  • Implicarea în activităţile de audit intern şi extern
  • Respectarea legislaţiei (fiscale, mediu, etc) la nivel de companie •
  • Menţinerea legăturii cu autoritățile

Beneficiile oferite de angajator:

  • Pachet salarial competitiv şi predictibil, maşină, laptop, telefon de serviciu
  • Sarcini provocatoare, diversificate, care presupun responsabilitate
  • Muncă într-o companie în continuă dezvoltare, într-un mediu profesionist
  • Activitate într-o companie stabilă, cu experienţă de peste două decenii în piaţa muncii
  • Lucru într-un mediu inovator, cu mijloace de lucru moderne

Contact

Roxane Carabadache
+ 40 0740 563 485