This job is no longer available.

You can view related vacancies or set-up an email alert notification when similar jobs are added to the website using the buttons below.

IT Senior Project Manager

Pentru clientul nostru, o companie de IT specializata in dezvoltarea de aplicatii software de inalta calitate in diverse domenii de activitate: finante, medicina, constructii si arhitectura, transporturi, servicii, suntem in cautarea unui IT SENIOR PROJECT MANAGER.

IT SENIOR PROJECT MANAGER

Desi este o companie de soft, prioritatea nu sunt doar cunostintele tehnice, sunt la fel de importante si calitatile de mai jos:

● Dorinta de dezvoltare continua ca metoda de implementare a unor produse de calitate.

● Disponibilitate spre a oferi serivii de cea mai buna calitate chiar daca asta inseamna alocarea de timp suplimentar pentru identificarea celor mai bune solutii.

● Profesionalism : cunoasterea si intelegerea rolului pe care il are, a sarcinilor care ii revin, ducerea lor la bun sfarsit intr-un mod eficient si sustenabil.

Responsabilitati:

● Face estimari si oferte pentru clienti

● Gestioneaza si aloca resursele (echipamente, oameni, bugete) aferente unui proiect

● Planifica si elaboreaza planul de proiect (Sprint-uri si task-uri in jira, alocarea taskurilor pe oameni)

● Scrie si clarfica cu clientul final sau cu stackeholder-ul de produs cerintele functionale ale produsului si alege impreuna cu CTO - ul solutia tehnica cea mai potrivita

● Tine legatura permanenta cu clientul sau reprezentantul acestuia pentru clarificari si feedbackuri  periodice pentru a asigura nivelul de calitate si indeplinirea conditiilor contratuale asumate

● Stabileste si urmareste fazele intermediare si finale de predare

● Mediaza intre echipa tehnica si client

● Evidentiaza si ia masurile necesare pentru combaterea riscurilor posibile

● Asigura livrarea la timp a proiectului Suntem o companie de IT specializata in dezvoltarea de aplicatii software de inalta calitate in diverse domenii de activitate: finante, medicina, constructii si arhitectura, transporturi, servicii.

Cerinte:

● Pregateste rapoarte periodice cu privire la evolutia proiectelor

● Asigura si urmareste realizarea si actualizarea documentatiei de proiect si a altor documente conexe

● Stabileste obiective clare si masurabile pentru echipa si proiect

● Experienta in project management de cel putin 5 ani

● Experienta in gestionarea proiectelor folosind o metodologie Agile

● Cunostinte minime legate de tehnologii ca: PHP, MySQL, JSON, HTML, Java Script

● Experienta cu un sistem de versionare (Bitbucket, GIT)

● Experienta cu un sistem de management de proiect: Jira

● Proactiv si orientat spre calitate

● Absolvent Matematica-Informatica / Automatizari / Calculatoare / Contabilitate si Informatica de gestiune / Management / Cibernetica

Ce oferim:

● Salariu motivant in concordanță cu experienta si rezultatele

● Bonusuri si prime de obiectiv

● Mediu tehnologic avansat, dezvoltarea de solutii complexe.

By replying to this mail and transmitting your personal data to us, through electronic mail to any email address with the termination "antal.com", through an online application on our web site or job advert posted on other site and or social networks (LinkedIn, Facebook etc), by calling the phone numbers communicated to you, you explicitly and unequivocally agree that this data will be processed by Antal International Romanian offices. The processing of the data will be in accordance with the information note: https://www.antal.com/privacy-policy-romanian . For any referral regarding the processing of personal data by us, please contact your personal data protection officer at rcarabadache@antal.com.

Contact

Ioana Marcu
+ 40 0740 563 485