Reporting Specialist

IDEAL CANDIDATE:

Responsabilitati:

  • Contribuie la construirea, gestionarea si actualizarea bazelor si portofoliilor
  • Indeplineste diferite sarcini de analiza a bazelor de date, de raportare si prezentarea rapoartelor, statisticilor in conformitate cu cerintele businessului
  • Genereaza rapoarte zilnice, saptamanale, lunare si ad-hoc la cererea managementului, sau din proprie initiativa in scopul evidentierii tendintelor si noilor  cerinte care rezulta din diferite conjuncture de business.
  • Elaboreaza rapoarte tehnice si de business pe baza informatiilor colectate din diferite sisteme informatice si baze de date ale companiei
  • Realizeaza analize si recomandari pentru procesul de luare a deciziilor fundamentate de catre management
  • Analizeaza, genereaza si transmite periodic utilizatorilor bazelor de date produs rapoarte cu privire la modificarile aduse structurii de gama si portofoliului de clienti
  • Imbunatateste capabilitatile de raportare pentru a asigura automatizarea rapoartelor/proceselor
  • Alerteaza, informeaza si corecteaza toate anomaliile aparute in perimetrul sau
  • Monitorizeaza activitatile departamentelor de vanzari in crearea rapoartelor lunare
  • Urmareste si sprijina schimbarile de proces
  • Instruieste angajatii in spiritul procesului de imbunatatire continua

Competente:

  • Cunostinte de Excel nivel avansat (VBA macros, data connections, formule, dashboard)
  • Cunostine de limba engleza
  • Proactivitate, atentie la detalii si gandire analitica
  • Dorinta si interes in ceea ce priveste autodezvoltarea
  • Spirit de echipa, în echilibru cu un grad ridicat de independenta
  • Orientare catre gasirea de solutii
  • Capacitate de decizie si asumarea responsabilitatii

Ce oferim:

  • Salariu competitiv
  • Alte beneficii secundare interesante precum asigiurare medicala privata, bonuri de masa sau ce vrei tu
  • Posivbilitatea construirii unei cariete intr-un mediu organizational profesionist
  • Posibilitatea ade a te dezvolta continuu prin accesul la traininguri si specializari

Contact

Roxane Carabadache
+ 40 0740 563 485