Antal International, companie de recrutare și selectie de personal, biroul din Iași, in numele Clientului nostru: Arcadis PE, companie multinațională cu activitate in domeniul proiectării tehnice și implementării proiectelor în Europa, recrutează:

ARHITECȚI Construcții civile și industriale - locația Iași, România

Arcadis PE realizeaza detalii și planșe de execuție pentru clădiri noi, extensii sau modificări ale clădirilor existente și consiliere privind restaurarea și conservarea proprietăților vechi.

Arcadis PE realizează proiecte pentru clădiri individuale, programe de reamenajare, peisaje și spații înconjurătoare sau implementarea designului unor mărci.

Colaborând îndeaproape cu echipe din alte birouri din Europa,Arcadis PE nostru garanteaza că proiectele realizate corespund cerințelor și sunt funcționale, sigure și economice.

Recrutăm atât arhitecți cu experiență în modelarea 3D, modelare BIM, arhitectură detaliată cât și arhitecți de design interior pentru proiecte de rebranding arhitecturale.

Principalele specializări căutate:

• arhitecți construcții civile și industriale;

• arhitecți de design interior;

• arhitecți peisagisti (cu experiență în construcții sau în design interior).

Avem multiple poziții deschise și pentru toate nivelurile de experiență (junior sau senior).

Mai mult, invităm să aplice atât cei disponibili imediat, cât și cei care au angajamente la acest moment.

Vă rugăm să transmiteți CV-ul dumneavoastră colegei noastre, Mariana Ulisciuc la: mulisciuc@ antal.com. Detalii la telefon: 0733012393.

Compania Arcadis PE oferă un pachet salarial complex, care conține multiple beneficii:

  • Tichete de masă
  • Prime de Paște, de Crăciun, de 8 Martie
  • Prime de vacanță
  • Asigurare medicală

De asemenea, pentru cetațenii din Republica Moldova, compania oferă suport pentru obținerea permisului de muncă și suport de relocare.

Principalele responsabilităţi ale ARHITECTULUI:

• se consultă cu alți profesioniști în ceea ce privește proiectarea și implementarea proiectului;

• utilizează soft-uri de proiectare de ultimă generație;

• se încadrează  în buget si termenele de livrare;

• realizează lucrări detaliate, desene și specificații;

• implementează cunoștințele despre natura și calitatea materialelor necesare;

• pregătește cereri și prezentări de oferte;

• controlează un proiect / sarcină de la început până la sfârșit;

• rezolvă problemele care apar în timpul oricărei faze a proiectului;

• are in vedere și gestionează impactul proiectului asupra mediului

Aptitudini pe care ne-ar plăcea să le aiba candidatii pentru aceasta oportunitate de cariera:

  • Limba engleză – nivel avansat

• înțelegerea nevoilor clienților și a nevoilor persoanelor care  utilizează clădirea, pentru a dezvolta implementarea conceptului de proiectare;

• deschiderea de a lucra ca parte a unei echipe internaționale de proiectare, realizarea de proiecte/desene într-un termen scurt;

• bune abilități de design și desen pentru a vă demonstra flerul pentru arhitectură;

• abilitatea de a gândi și a crea în trei dimensiuni / abilități bune de desen și conștientizare spațială;

• abilități analitice, precizie și atenție la detalii;

• abilități de comunicare, atât în engleza scrisă, cât și vorbită, cu capacitatea de a interacționa eficient cu o serie de alți profesioniști; Clientul nostru asigura training pentru imbunatatirea competentelor de limba engleza.

• bune abilități organizaționale;

• munca în echipă;

• înțelegerea relației dintre oameni, clădiri și mediul înconjurător;

• o bună înțelegere a proceselor de construcție.

În plus, desi nu sunt "must-have", urmatoarele competențe ar fi foarte apreciate:

• cunostințe despre  modelarea clădirilor (BIM);

• experiență de a lucra cu software-ul principal folosit, cum ar fi AutoCAD (proiectele de rebranding) și Revit. Pentru ambele soft-uri Clientul nostru asigura formare internă!

Așteptăm cu nerăbdare să  va cunoastem !

Contact

Mariana Ulisciuc
+40 (0)744 128 933
Romania