This job is no longer available.

You can view related vacancies or set-up an email alert notification when similar jobs are added to the website using the buttons below.

Antal International - companie de recrutare și selecție de personal - biroul din Iași, recrutează pentru clientul său, companie multinațională de proiectare și inginerie cu sediul in Iași:

INGINERI PROIECTANȚI HVAC

Veți face parte din departamentul ‘’MEP & Mechanical” din Iasi, unde o echipa de ingineri și tehnicieni CAD experimentați dezvoltă și asigură cea mai înaltă calitate a proiectelor, începând cu proiectarea 2D până la 3D modeling si Building Information Modeling.

Principalele responsabilități sunt:

  • Proiectarea instalațiilor HVAC pentru clădiri și infrastructură.
  • Planificarea, proiectarea sistemelor de construcții mecanice, inclusiv sisteme cu volum constant și volum variabil, sisteme hidraulice și de expansiune directă și efectuarea calculelor de încărcare a clădirilor, dimensionarea și selecția echipamentelor și efectuarea analizei computerizate a sistemelor alternative;
  • Efectuarea de evaluări de inginerie, studii de fezabilitate, proiectare conceptuală și finală, estimări de costuri și calcule inginerești;
  • Pregătirea desenelor specifice, cum ar fi planurile, secțiunile și diagramele;

Candidatul ideal are urmatorul profil:

• Cel puțin diplomă de licență (Instalații în construcții);

• Foarte bune abilități de proiectare în AutoCAD (Revit MEP este un plus) și soft-uri de calcul;

• Limba engleză – nivel avansat;

• Focus pe acuratețea detaliilor;

• Abilități excelente interpersonale (munca în echipă, atitudine de sprijin, dornică de a învăța, proactivitate);

• Abordare profesională în ceea ce privește timpul, costurile și termenele limită.

Beneficii:

Beneficii:

  • Pachet salarial complex cu multiple beneficii
  • Oportunitatea de a lucra cu soft-uri de proiectare de ultimă generație
  • Oportunitatea de a lucra pe proiecte internaționale

Vă rugăm să transmiteți CV-ul dvs pe adresa: mulisciuc@antal.com. Detalii la telefon: 0733012393.

Așteptăm cu nerăbdare să  vă cunoaștem!

Contact

Mariana Ulisciuc
+40 (0)744 128 933