This job is no longer available.

You can view related vacancies or set-up an email alert notification when similar jobs are added to the website using the buttons below.

Antal International - companie de recrutare și selecție de personal (www.antal.com) - biroul din Iași, realizează procesul de recrutare și selecție pentru clientul său (Societate de contabilitate și consultanță fiscală) pentru postul de:

Economist in Iasi
Cerinte:
  • absolvent de studii economice superioare;
  • minim 3 ani experienta intr-o firma de contabilitate, cu un portofoliu de clienti;
  • cunoaşterea legislaţiei fiscale;
  • capacitate de analiză şi sinteză;
  • atitudine proactiva,
  • spirit de echipă

Descrierea jobului

  • elaborarea si implementarea politicilor si strategiilor financiar-contabile ale firmei;
  • organizarea, coordonarea si controlul activitatilor financiar-contabile, potrivit conditiilor legale;
  • intocmirea si verificarea bilantului contabil;
  • intocmirea situatiilor financiare si a declaratiilor, conform legislatiei in vigoare;
  • calculul profitului impozabil, analiza şi interpretarea acestuia;
  • transmite obligatiile de plata clientilor din portofoliu
  • participarea activa la rezolvarea sarcinilor echipei;

Se oferă:
  • pachet salarial motivant + tichete de masa;
  • bonus pentru implicare si performante;
  • condiţii de muncă intr-un mediu placut si stimulativ, în cadrul unei companii membra a Corpului Experților Contabili și Contabililor Autorizați din România.

Contact

Alina Antoci
+40 (0)744 128 933
Romania