Manager vanzari retea magazine

Antal International - companie de recrutare și selecție de personal (www.antal.com) - biroul din Iași, realizează procesul de recrutare și selecție pentru partenerul său: grup de firme in industria alimentara, cu peste 15 ani vechime si cu aprox. 300 angajati.

Candidatul ideal:

  • Experienta anterioara (retail, domeniul alimentar), conditie obligatorie;
  • Experienta anterioara in coordonarea unei echipe minim 3 ani;
  • Studii superioare (de preferat);
  • Cunostinte operare PC, MS Office (Excel, Word) nivel mediu;
  • Excelente abilitati de comunicare, organizare, coordonare;
  • Orientare catre rezultat, atitudine proactiva, flexibilitate;
  • Responsabilitate si corectitudine;
  • Dorinta de a invata si a se dezvolta profesional;
  • Permis de conducere cat. B.

Descrierea jobului

Responsabilitati principale:

  • Coordoneaza activitatea personalului din magazine;
  • Coordoneaza aprovizionarea cu marfa a magazinelor;
  • Analizeaza permanent rentabilitatea pe magazin si propune solutii de imbunatatire a acesteia;
  • Intocmeste rapoarte privind situatia vanzarilor, indicatori, etc.
  • Elaboreaza şi urmareste aplicarea procedurilor de lucru pentru reţea;
  • Negociaza contractele cu furnizorii de marfa , identifica noi produse si furnizori.

Se ofera :
  • Salariu atractiv;
  • Masina de serviciu;
  • Oportunitati de dezvoltare in cadrul unei companii in care munca este respectata, care pretuieste seriozitatea, experienta, initiativa si onesitatea.

Contact

Alina Antoci
+40 (0)744 128 933
Romania