This job is no longer available.

You can view related vacancies or set-up an email alert notification when similar jobs are added to the website using the buttons below.

RESPONSABIL RELATII PUBLICE-SUCEAVA

Antal International , agentie de recrutare si selectie de personal-biroul din Iasi , in numele clientului nostru ,companie multinationala de prestigiu ce activeaza in domeniul produselor pentru mobilier, amenajări interioare, construcţii din lemn şi parchet laminat, oferim urmatoarea oportunitate de cariera:

Candidatul ideal

  • Absolvent de studii superioare
  • Experiență relevantă în relații publice, marketing, publicitate sau jurnalism
  • Limba Engleză la nivel avansat (Germana poate constitui un avantaj)
  • Cunoștințe bune de operare PC
  • Abilități foarte bune de comunicare scrisă, cu cunoștințe aprofundate de gramatică, ortografie și punctuație
  • Abilități verbale foarte bune, cu capacitatea de a comunica cu ușurință cu părțile externe în numele companiei
  • Disponibilitate de a călători în afara țării pentru a participa la traininguri

Descrierea jobului

  • Persoană de contact pentru autoritățile locale / naționale atunci când este necesar sau la cererea conducerii companiei
  • Scrierea si editarea materialelor de comunicare interne și externe, cum ar fi newsletter-ele interne, comunicatele de presă, conținutul site-urilor, etc.
  • Sprijin pentru managementul vânzărilor / marketingului în diverse proiecte de marketing și vânzări (forumuri, târguri și expoziții, festivități, prezentări / lansări de proiecte)
  • Informat permanent despre sectoarele care pot influența strategia generală a companiei, să creeze rapoarte cu date colectate și să le transmită conducerii companiei
  • Responsabil pentru bugetarea și execuția operativă a activităților de PR ale companiei (evenimente, conferințe, discuții oficiale și interviuri)
  • Persoană de contact pentru agențiile de traduceri externe și responsabilă pentru negocierea contractelor de colaborare

Beneficii:

  • Un loc de muncă ce se caracterizează prin diversitate și responsabilitate într-o companie multinațională
  • Inducție și instruire specifică
  • Asigurare de sănătate privată
  • Pachet salarial atragator